جک j4

معرفی خودروی جک j4 کرمان موتور

کرمان موتور پس عرضه مدل هاچبک جی3، سدان جی5 و کراس اور های S5 و s3، این سدان کوچک شهری را نیز به بازار ایران آورد است. این خودرو به تازگی معرفی شده و قرار است جای خالی برادر بزرگتر خود، جک جی5 را در محدوده قیمتی 60 میلیون تومان در بازار ایران پر کند. 

j4 در جریان نمایشگاه گوانگژوی سال 2012 در چین رونمایی شد. این خودرو یک سدان اقتصادی محسوب می شود و با توجه به تجربه ی موفق خودروهای پیشین این برند در ایران و دید نسبتا مثبت مشتریان نسبت به جک، شانس تکرار موفقیت های جی5 را دارد.

j4 پلتفرمی مشترک با کراس اور s3 دارد و از نظر ابعاد بدنه و جثه، نسبت به j5 در کلاس پایین تری قرار می‌گیرد.

طراحی j4 هم تحت نظارت طراحان پینین فارینای ایتالیا انجام شده و در طراحی آن سعی شده تا حد امکان خودرویی شبیه به سایر محصولات این شرکت ساخته شود. چراغ های جلو و عقب خودرو هماهنگی مناسبی نسبت به یکدیگر دارند و نمای عقبی خودرو نیز اندکی به مدل j5 شبیه است.

این خودرو نیز مانند دیگر هموطنان اش در این بازه، از یک موتور 1500 سی سی تنفس طبیعی استفاده میکند این موتور توانایی تولید 103 اسب بخار قدرت(111اسب بخار در چین) و 146 نیوتون متر گشتاور دارد. 

در زمینه ی سیستم انتقال قدرت ، یک جعبه دنده ی اتوماتیک CVT برای به حرکت دراوردن این سدان کوچک تلاش میکند.
ترمز های خودرو نیز در جلو و در محور عقب کاسه ای است. 

مصرف سوخت خودرو نیز به گواه برچسب مصرف انرژی که روی شیشه جلو آن نصب شده ، 6.5لیتر در صد کیلومتر به صورت ترکیبی خواهد بود.

مطابق استاندارد اروپا،خودرو جک جی 4 در اسکلت خود از مقیاس بزرگی از فولاد فوق مقاوم استفاده شده که این پنل های فولادی حرارت دیده و فوق مستحکم،با ضخامت های مختلف باعث استحکام و ایمنی بیشتر خودرو می شوند. 

j4 در تست ایمنی کشور چین، با داشتن 6 ایربگ موفق به کسب 5 ستاره ایمنی(نمره کامل) شده است.

گالری تصاویر جک j4