لیفان 820

معرفی خودروی لیفان 820 کرمان موتور

در چند سال اخیر، اکثر خودروهای چینی تحولات چشمگیری را چه به لحاظ طراحی و چه به لحاظ کیفیت تجربه نمودند، و دراین‌بین، شرکت لیفان هم به تبعیت از این روند، یک خانه‌تکانی اساسی را در محصولات خود انجام داده و مدل‌های جدیدی را روانه بازار نموده است که نقطه اشتراک تمامی آن‌ها دگرگونی در ساختار بدنه و نزدیکی بیش‌ازپیش به ساخته‌های روز دنیاست، ازجمله مدل‌هایی که اخیراً لیفان روی آن بسیار مانور می‌دهد، سدان میان سایز 820 است. چندی پیش، مصاحبه‌ای از یکی از مقامات بلندپایه این شرکت منتشر شد که در آن، وی این خودرو را از لحاظ رقابتی نزدیک‌ترین محصول به تویوتا کمری برشمرد! شاید در یک نظر این مقایسه کاملاً بی‌وجه به نظر آید و ما را به یاد برخی ادعاهای مشابه اندازد که به تواتر، از زبان بعضی از خودروسازان وطنی شنیده شده است ولی فارغ از این الفاظ، نباید این موضوع را از یاد برد که چینی‌ها واقعاً در پی اصلاح و بهبود کیفی محصولات خویش هستند و برنامه‌ای مدون و اهداف روشنی را مدنظر دارند، ولی خودروسازان وطنی….. بهتر است دراین‌باره هیچ چیز نگوییم، چون آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است!

 

لیفان 820، جدیدترین محصول لیفان به شمار می‌آید و تاریخ ورود آن به بازار ماه ژوئن سال 2015 میلادی است. این خودرو به لحاظ سایز و ابعاد در همان کلاسی جای می‌گیرد که محصولاتی همچون هیوندای سوناتا. طراحی بخش جلو و پیشانی آن، از فورد موندئو الهام گرفته و قسمت عقب آن نیز از شباهت‌های فراوانی با محصولات هیوندای برخوردار است. درمجموع، طراحی این محصول با سلایق مردمان ساکن در خاورمیانه و علی‌الخصوص بیشتر ما ایرانیان بسیار نزدیک است و همین نکته را هم می‌توان نقطه قوتی برای آن محسوب نمود.

در کابین این خودرو، قطعات چوبی با ذوق و سلیقه درخوری، در بخش میانی آن نصب شده است. همچنین، یک صفحه لمسی با سایز متوسط هم در وسط داشبورد آن جای گرفته است. در این میان، طرح فرمان آن کمی بیش از اندازه قدیمی و دِمده به نظر می‌رسد. در بخش عقب آن نیز فضای کافی برای نشستن سه سرنشین وجود دارد اما با این حال، استفاده بیش‌ازپیش از رنگ خاکستری، درون کابین آن را کسل‌کننده و دلگیر نموده است.

گالری تصاویر لیفان 820